Archiwum miesiąca: styczeń 2019

Karnawałowe szaleństwa

Jak co roku w okresie karnawału Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zabawę, w której udział mogli wziąć zarówno uczniowie klas młodszych jak i tych starszych.

O piękną dekorację sali zadbali uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami.

30 stycznia, po południu, w bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce – dzieci bawiły się wspaniale. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, Spidermanów i czarodziejek. W tej części zabawy prawdziwymi „wodzirejami” po raz kolejny okazali się uczniowie klasy VIII  a, którym serdecznie dziękujemy za pomoc!

Również  uczniowie klas starszych, wesoło spędzili to zimowe popołudnie, bawiąc się przy dźwiękach dyskotekowej muzyki, która wybrzmiewała dzięki niezawodnemu  DJ-owi – panu Marcinowi Szczupackiemu, któremu należą się wielkie brawa!

Dobry nastrój udzielił się wszystkim, a kolorowe  balony i pełne radości    oraz uśmiechu zabawy na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom oraz Dyrekcji szkoły, którzy umożliwili uczniom udział w tym szkolnym karnawałowym szaleństwie !

Wyniki Konkursu „Alfik Matematyczny”

Poznaliśmy wyniki XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”.
Z przyjemnością informujemy, że Szczepan Maj otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie, a Rafał Dzik i Weronika Zębala otrzymali dyplom za uzyskanie  dobrego wyniku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Wspólne kolędowanie

19 stycznia odbyło się wspólne kolędowanie uczniów klas I – III wraz z dziećmi z okolicznych przedszkoli. W czasie spotkania uczniowie zaprezentowali między innymi utwory: „Śniegu cieniutki opłatek”, „Kolędowy czas”, „Pastuszek bosy”, „Gore gwiazda”, „Do stajenki”, „Pastorałkę od serca do ucha”. Przedszkolaki również zaśpiewały swoje ulubione kolędy i pastorałki. Dla wszystkich małych artystów było to duże przeżycie.

Razem z wolontariuszami na Święta

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze kl.VIIb wraz z opiekunami odwiedzili na terenie Osiedli Nowej Huty osoby chore, starsze i samotne.
Przekazaliśmy paczki przygotowane przez MOPS (filia nr 4), oraz kartki okolicznościowe wykonane przez uczniów i złożyliśmy życzenia świąteczne i noworoczne.

PRZYGODA Z LEKTURĄ HENRYKA SIENKIEWICZA „QUO VADIS”

Dnia 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klas siódmych zaprezentowali młodszym kolegom efekty swej pracy  z lekturą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Pracowali metodą projektu.

Podczas pokazu, siódmoklasiści wcielali się w wybranego przez siebie bohatera lektury i barwnie przedstawiali losy tej postaci. Ponadto zaprezentowali zebranym scenkę, w której ukazali swoje wyobrażenie bohaterów lektury i ich losów przeniesionych do współczesnego świata. Dzięki barwnym plakatom  klasy młodsze miały  okazję zobaczyć, jak wygląda w lekturze świat pogan, a jak chrześcijan.

Prezentując swe działania, siódmoklasiści udowodnili młodszym  kolegom,  że lektury obowiązkowe wcale nie są nudne i można się przy nich świetnie bawić.