Home » wydarzenia » Wymarzona szkoła

Wymarzona szkoła

W miesiącu listopadzie nasi Czwartoklasiści pod opieką polonistki p. Marty Machnik tworzyli makiety, albumy i barwne plakaty przedstawiające szkołę marzeń. Inspiracją do ich wykonania była lektura Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Uczniowie  dokładnie przeanalizowali fragmenty książki dotyczące wyglądu akademii mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, krytycznie popatrzyli na naszą Osiemdziesiątkę, wysunęli wnioski i stworzyli obraz wymarzonej szkoły.

Powstały precyzyjnie wykonane, uwzględniające najdrobniejsze detale, projekty.  Ich autorzy szczegółowo omówili efekty swojej pracy, odpowiedzieli na zadawane pytania. Prezentacje wzbudziły zainteresowanie uczniów oraz pań dyrektor, które bacznie obserwowały, coś notowały i być może dzięki naszym Czwartoklasistom sędziwa już Osiemdziesiątka unowocześni swoje oblicze?