Archiwum miesiąca: marzec 2018

Certyfikat Wielkiego Serca

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za udział w akcji organizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami pt.: „Gwiazdka dla Zwierzaka 2017”.

Państwa wielkie zaangażowanie przekłada się na ilość zebranej karmy, która zapewni zwierzakom pożywienie na długi czas. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc.

Słoneczna Integracja

21 marca- w pierwszym dniu wiosny-wybrani uczniowie klasy VIb wzięli udział w grze terenowej w ramach realizacji VI edycji projektu edukacyjnego –„Słoneczna Integracja”. Organizatorami projektu są: Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr105, Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa „Dzieje Nowej Huty”, Biblioteka Kraków i Szkoła Podstawowa nr 141.W tym roku hasłem przewodnim podejmowanych różnorodnych działań jest hasło „O wolności (Ach!!) konwersacja” .

Szóstoklasiści podzieleni na 3 grupy wykonywali różnorodne zadania w ciekawych miejscach Nowej Huty m.in. w Muzeum Czynu Zbrojnego, Muzeum Historycznym Dzieje Nowej Huty, Teatrze Łaźnia Nowa. Wykazali się umiejętnością korzystania z różnych źródeł wiedzy, sprawnością fizyczną, pomysłowością, a przede wszystkim umiejętnością współpracy
w grupie.

Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

21 marca uczniowie klas drugich odwiedzili jednostkę  Ratowniczo-Gaśniczą Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ul. Zgody 18 zabezpieczająca operacyjnie rejon dzielnicy Nowa Huta.

Kadeci  pokazali dzieciom węże pożarnicze i inny sprzęt ratowniczo-gaśniczy,  ubiór strażaka oraz samochody pożarnicze. Omówili również pracę strażaka i pokazali zjazd alarmowy po ześlizgu. Każde dziecko miało okazję „przymierzyć” umundurowanie strażaka.

Dla niektórych dwie godziny zwiedzania, to było nadal „za mało”, a niektórzy ostatkiem sił wrócili do szkoły…

Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra

Dnia 12 marca odbyła się Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra podczas, której wręczone zostały
nagrody dla uczestników konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII c, którzy wykonali animacje komputerową o zwycięskiej obronie Kościoła na Jasnej Górze podczas Potopu Szwedzkiego.

IMG_4517 konkurs historia

Wycieczka edukacyjna uczniów klas drugich

13 marca uczniowie klas drugich wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, które  wielkością zbliżone jest  do Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.  Uczniowie mieli okazję uświadomić sobie jak złożony i wymagający jest nasz organizm.

Na  wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych oraz  mechatronicznych i każdy zainteresowany  miał możliwość przeprowadzenia doświadczeń.

Kolejną  atrakcją było obejrzenie w  GEOPARKU galerii Ziemi,  „podróż”  w Kapsule Symulatorze 5D  do jądra Ziemi oraz udział w warsztatach geologicznych.

Wszyscy zachwyceni, ale bardzo zmęczeni późnym wieczorem padli w ramiona stęsknionych Rodziców.

„Grasz w zielone ? Gram ! Masz zielone ? Mam !”

Pomimo niesprzyjającej aury, dzisiejszy dzień był w naszej szkole bardzo wiosenny.

Wszystko to dzięki tym , którzy wzięli udział w naszej zabawie i przyszli do szkoły ubrani w odcieniach zieleni. Był to kolejny „Kolorowy dzień” w szkole.

Tym razem najbardziej kolorową klasą okazała się klasa 2a.

W galerii przedstawiamy zdjęcie zwycięskiej klasy !

Dzień otwarty szkoły

13 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, na którym przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli zapoznać się ze szkołą i wyglądem sal. Rodzice spotkali się z panią dyrektor Tatianą – Muszyńską Kwiecień oraz z-cą dyrektora panią Katarzyną Solawą. Dzień Otwarty był okazją do: zabawy , naukowych obserwacji, ćwiczeń z tablicą interaktywną , zabaw ruchowych w sali gimnastycznej . Goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli występ artystyczny uczniów naszej szkoły.

Nauka przez zabawę

2 marca klasa 3b pod opieką Elżbiety Suchanek i klasa 3c pod opieką Krystyny Satro była na wycieczce w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin oraz w Geoparku w Kielcach.

W Centrum Nauki Leonardo da Vinci dzieci przez zabawę zdobywały wiadomości o ciele człowieka. Dowiedziały się jak utrzymać swój organizm w zdrowiu. Przeprowadziły eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody. Chętnie korzystały ze stanowisk multimedialnych utrwalających ich wiedzę o ochronie środowiska. Dodatkowo świetnie bawiły się, biegając, skacząc, manipulując przedmiotami w miejscach do tego przeznaczonych.

W GEOPARKU Kielce uczniowie poznali proces kształtowania powierzchni ziemi . Dowiedzieli się jak wyglądały zwierzęta miliony lat temu. Brali udział w warsztatach obróbki kamieni, podczas których obserwowali jak one się zmieniają. Punktem kulminacyjnym była wyprawa w głąb ziemi za pomocą specjalnej maszyny – kino 5d zrobione na kształt wiertła.

Wycieczka przyniosła wszystkim wiele pozytywnych emocji i wzbogaciła wiedzę uczestników.