Wycieczka edukacyjna uczniów klas drugich

13 marca uczniowie klas drugich wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, które  wielkością zbliżone jest  do Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.  Uczniowie mieli okazję uświadomić sobie jak złożony i wymagający jest nasz organizm.

Na  wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych oraz  mechatronicznych i każdy zainteresowany  miał możliwość przeprowadzenia doświadczeń.

Kolejną  atrakcją było obejrzenie w  GEOPARKU galerii Ziemi,  „podróż”  w Kapsule Symulatorze 5D  do jądra Ziemi oraz udział w warsztatach geologicznych.

Wszyscy zachwyceni, ale bardzo zmęczeni późnym wieczorem padli w ramiona stęsknionych Rodziców.