W magicznym świecie pana Kleksa.

Uczniowie klas czwartych bardzo aktywnie poznawali pierwszą lekturę w tym roku szkolnym –
„Akademię pana Kleksa”,  uczestnicząc między innymi w lekcji kleksografii, czy wymyślając przepisy na fantastyczne potrawy. Zwieńczeniem ich pracy z książką jest niezwykła wystawa, którą można podziwiać na holu pierwszego piętra i choć na chwilę przenieść się do bajkowego świata z opowieści Jana Brzechwy. Uczniowie stworzyli makiety przedstawiające szkołę, w której uczył się Adaś Niezgódka, a nauczycielem był nadzwyczajny profesor Ambroży Kleks. Zanim jednak czwartoklasiści przystąpili do tego zadania, musieli dokładnie przeanalizować fragmenty książki opisujące akademię. Powstałe w ten sposób prace plastyczne zachwycają precyzją wykonania oraz dbałością o szczegóły, są niezwykle pomysłowe i wykonane na bardzo wysokim poziomie artystycznym! Za wkład i zaangażowanie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi.

Szczególne podziękowania należą się  rodzicom, którzy włączyli się w te działania, pomagając dzieciom w wykonaniu trudniejszych elementów. Wykonanie makiet, choć wymagało wiele wysiłku i czasu, pozwoliło jednak uczniom utrwalić treść lektury, uruchamiając jednocześnie wyobraźnię i kreatywność.