SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

___________________________________________________________________________________________________

Michał Dominek, uczeń klasy 6a odniósł kolejne sukcesy w pływaniu. Podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików w Oświęcimiu, Michał zdobył cztery medale w różnych konkurencjach pływackich: złoty, srebrny i dwa brązowe.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SPEKTAKULARNE ZAKOŃCZENIE SEZONU JIU JITSU

Niepozorna dziewczynka, na przerwach pomiędzy lekcjami zatopiona w  książkach o tematyce fantasy, została Mistrzynią Polski w Jiu Jitsu Sportowym.
8 – 9 czerwca 2024 r. do  Katowickiego Spodka przyjechali najlepsi z najlepszych z całego kraju. Zuzia Sikora z Krakowskiego Klubu Banzai Jiu Jitsu w walce finałowej, pokonała rywalkę z Reprezentacji Polski U-14. Emocje były ogromne, a satysfakcja z ciężkiej rocznej pracy – nie do opisania. BANZAI!!

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

13 kwietnia 2024 r. w Brzesku odbył się III Qi Karate Cup – ogólnopolski turniej dla dzieci i młodzieży w karate tradycyjnym. Zawody zgromadziły ponad 550 zawodników z 40 klubów z całej Polski, które odbyły się pod Patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Zofia Wierzbicka, uczennica klasy 3B zdobyła w nich III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zosia reprezentuje Krakowski Klub Karate Tradycyjnego i uczęszcza na zajęcia z karate, które prowadzi w naszej szkole Sensei Gabriela Nowak.
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie uczennicy do zawodów oraz życzymy Zosi dalszych sukcesów.

ZŁOTO I SREBRO DLA ZUZI

Zuzanna Sikora – nasza uczennica klasy VI b,  wzięła udział w charytatywnym turnieju Jiu Jitsu. Wyjazd do Bytomia był niezwykle emocjonujący. Rywalizacja No Gi odbyła się w „klatce” i zakończyła się zdobyciem przez Zuzię srebrnego medalu.  Natomiast „w kimonie” Zuza nie miała sobie równych –  z radością nosi złoto.  Dumą  napawa nas myśl, iż zawodnicy Krakowskiego Klubu Banzai Jiu Jitsu, przyłączają się do akcji, które niosą ze sobą wyższe cele, np.: pomoc Fundacji Petralana – tym samym dzieciom w trudnej sytuacji życiowej i dobrze zapowiadającym się sportowcom.
To już kolejne sportowe sukcesy naszej Zuzi. Serdecznie gratulujemy!

KOLEJNE SUKCESY NASZEGO UCZNIA NA PŁYWALNI

Michał Dominek, uczeń klasy VI a kolejny raz odniósł sukcesy na pływalni zdobywając aż cztery medale podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego Młodzików i Dzieci.
II miejsce w pływaniu na dystansie 100m stylem motylkowym,
II miejsce w pływaniu na dystansie 100m stylem dowolnym,
II miejsce w pływaniu na dystansie 200m stylem dowolnym,
III miejsce w pływaniu na dystansie 200m stylem zmiennym.
Michał zakwalifikował się również do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu.
Serdecznie gratulujemy!!!

SUKCES NASZEGO UCZNIA

20 stycznia 2024 r. Dawid Sikora, uczeń klasy IVC wziął udział w VII Turnieju Krakowskiego Klubu Banzai Jiu Jitsu, który odbył się Szkole Podstawowej nr 24.
W turnieju łącznie wzięło udział 200 uczestników, chłopcy rywalizowali z dziewczętami, a Dawid w swojej kategorii wiekowej i wagowej wywalczył złoty medal!
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów 🙂

14 listopada 2023 r. uczeń klasy VI a Michał Dominek zdobył trzecie miejsce podczas zawodów pływackich w ramach Igrzysk Dzieci. Michał pokonał dystans 50m stylem motylkowym, osiągając czas 31,99 .
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEWCZYNA „Z PAZUREM”

Zuzanna Sikora, uczennica klasy VI b naszej szkoły i zawodniczka Krakowskiego Klubu Jiu Jitsu Banzai – idzie jak burza!  4 listopada 2023 r. podczas zawodów Małopolskiej Ligi Ju Jitsu SALT CUP znów stanęła na podium, sięgając po najwyższy stopień: w kimonach.  Srebrny medal natomiast wywalczyła w formule No Gi.
Zuzia zdobyła kolejne cenne doświadczenie na macie, tym samym przygotowując się do zawodów wyższej rangi.

14 października 2023 r. uczennica klasy VIb Zuzanna Sikora, adeptka krakowskiego klubu Banzai Jiu Jitsu wywalczyła złote medale podczas Ogólnopolskiej Ligi FT1! O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomic.
Stanęła na najwyższym podium dwukrotnie pokonując rywalki walcząc w kimonach Gi i NoGi, czyli bez kimon (w stroju sportowym).