Home » Życie szkoły » Sport » Sukcesy sportowe uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Sukcesy sportowe uczniów w roku szkolnym 2013/2014

                SZKOLNE  BIEGI  PRZEŁAJOWE

Klasy V dziewczęta

I miejsce Kierońska Zuzanna kl. Va

II miejsce  Wójcik Nikola kl. Va

III miejsce  Krzyżak Zuzanna kl. Vb

Klasy V chłopcy

I miejsce Powroźnik Gabriel kl. Vb

II miejsce Strzelec Jakub kl. Va

III miejsce Chmura Mateusz kl. Va

Klasy VI dziewczęta

I miejsce Raff Zuzanna kl. VIb

II miejsce Wicherat Anna kl. VIb

III miejsce Oważany Gabriela kl. VIb

Klasy VI chłopcy

I miejsce Górecki Miłosz kl. VIb

II miejsce Chmielarz Bartłomiej kl. VIb

III miejsce Uchacz Norbert kl. VIa

     

W szkolnym turnieju „ Mądry, sprawny, dobry kibic”  miejsca I, II i III zajęli odpowiednio – Dorian Ciężkowski kl. VIa, Bartłomiej Skonieczny kl. IVb i Miłosz Górecki kl. VIa.

 

      Mateusz  Chmura  klasa Va zajął  IV miejsce w Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Krakowa i uzyskał awans do zawodów szczebla wojewódzkiego.

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód w lekkiej atletyce. Oto ich osiągnięcia:

    Dziewczęta  60 m:                                                                    Chłopcy  60 m:

Zuzanna Kierońska  kl. Va  -  VII miejsce                                 Mateusz Wójcik  kl. VIa -  I  miejsce

Gabriela Oważany  kl. VIb -  X miejsce                                    Norbert  Uchacz  kl. VIa –  VIII miejsce

                          -  300 m:                                                                                -   600 m:

Zofia Markuś  kl. Va -  VI miejsce                                                Mateusz Chmura  kl. Va -  X miejsce

Zuzanna Krzyżak  kl. Vb -  IX miejsce                                          Jakub Strzelec  kl. Va -  XV miejsce

 

                                                        -  rzut piłeczką palantową:

Gabriela Oważany  kl. VIb –  VI miejsce                                  Dorian Ciężkowski  kl. VIa -  X miejsce

Beata Bryniczka  kl. Va -  VIII miejsce                                     Miłosz Górecki  kl. VIa -  XIV miejsce

                                                     

-  skok w dal:

Dominka Sławoszewska  kl. Va -  II miejsce                            Bartosz Szafraniec  kl. VIa -  III miejsce

Beata Bryniczka  kl. Va -  VI miejsce                                       Jakub Wcisło  kl. VIb -  VIII miejsce

 

   Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w turniejach organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków – Wschód. W dotychczas rozegranych zajęli:

Piłka siatkowa chłopców  -  V miejsce – Dorian Ciężkowski, Bartosz Szafraniec, Miłosz Górecki, Mateusz Wójcik, Krzysztof Winiarski, Jakub Tomana, Norbert Uchacz, Jakub Wcisło, Jakub Strzelec, Chrystian Chwaja

Piłka ręczna dziewcząt    -  V  miejsce -  Aleksandra Chwaja, Gabriela Oważany, Julia Felecka, Paulina Krakowska, Beata Bryniczka, Zuzanna Kierońska, Dominika Sławoszewska, Karolina Pieróg, Anna Grochola, Weronika Sendek

Piłka ręczna chłopców  -  V miejsce – Michał Sadowski, Krzysztof Winiarski, Mateusz Wójcik, Bartosz Szafraniec, Jakub Tomana, Miłosz Górecki, Hubert Jamrogowicz, Bartłomiej Skonieczny, Jakub Strzelec, Norbert Uchacz, Damian Patyk, Chrystian Chwaja

 

      Reprezentacja naszej szkoły chłopców wzięła udział w turnieju koszykówki o Puchar V – Ce Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu i zajęła II miejsce. Reprezentowali nas: Michał Sadowski, Jakub Wcisło, Chrystian Chwaja, Dawid Broniek, Jakub Tomana, Mateusz Wójcik, Krzysztof Winiarski, Norbert Uchacz, Konstanty Rupa, Hubert Jamrogowicz.

 

     Rewelacja! Chłopcy zajęli  III miejsce  w rywalizacji o Mistrzostwo Krakowa w piłce ręcznej. Jesteśmy pierwszą szkołą zaraz za szkołami  prowadzącymi  klasy  sportowe  o profilu piłki ręcznej. Nasi  najlepsi  piłkarze ręczni: Dorian Ciężkowski, Bartosz Szafraniec, Krzysztof  Winiarski, Miłosz Górecki, Jakub Tomana, Jakub Wcisło, Norbert Uchacz, Mateusz Wójcik, Jakub Strzelec, Michał Sadowski, Damian Patyk, Chrystian Chwaja

 

    22 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Meetingu  Pływackim o Puchar Tauronai zajęli  I miejsce zdobywając  główną nagrodę. Dziewczęta w swojej sztafecie zdobyły  II miejsce  (Klaudia Kulak, Klaudia Maślak, Natalia Dudek, Oliwia Łukasik, Aleksandra Kramarz, Zuzanna Kierońska), chłopcy  IV miejsce (Jerzy Bierowiec, Wiktor Bularz, Mikołaj Senderski, Paweł Jakóbski, Kajetan Adamus, Jakub Tomana).

Indywidualnie zdobywali miejsca :

Chłopcy klasy  I  -  III:

                 -  25 m  grzbiet:

Jerzy Bierowiec   kl. IIIc -  I miejsce

Mikołaj Senderski  kl. IIIc –  II miejsce

Paweł Jakóbski  kl. IIIc -  VII miejsce

                  -  25 m  dowolny:

Mateusz Żołna  kl. IIIc -  X miejsce

Miłosz Kowalski  kl. IIIb -  II miejsce

Wiktor  Bularz  kl. IIb -  I  miejsce

                   -  25 m  klasyk:

Jakub Staszowski  kl. IIIa -  III  miejsce

Kacper Jasica  kl. IIa -  IV miejsce

 

Dziewczęta  klasy  I  -  III:

                     -  25 m  grzbiet :

Klaudia Kulak  kl. IIIb -  I miejsce

Patrycja Jastrzębska  kl. IIa -  IX miejsce

Amelia Kluza  kl. IIIb -  VI miejsce

 

                       -  25 m dowolny:

Klaudia Maślak  kl. IIIc-  IX miejsce

Natalia Dudek  kl. IIIb -  XI miejsce

Emma Ciuruś  kl. IIIb-  V miejsce

                             -  25 m klasyk:

Karolina Broda  kl. IIIa -  VI miejsce

Alicja Zięba  kl. IIb -  V miejsce

 

Chłopcy klasy  IV  -  VI:

                              -  50 m grzbiet:

Dawid Kowal  kl. IVa -  IX miejsce

Arkadiusz Dudek  kl. IVa -  III miejsce

                            -  50 m dowolny:

Jakub Tomana  kl. VIa -  III miejsce

Kajetan Adamus  kl. VIa -  VI miejsce

                              -  50 m klasyk:

Jakub Dziuba  kl. VIa -  II miejsce

Michał Dąbrowski  kl. IVb -  IX miejsce

Kacper Bryła  kl. IVb -  X miejsce

 

Dziewczęta klasy  IV  -  VI:

                              -  50 m grzbiet:

Patrycja Podolak  kl. IVb -  VIII miejsce

Oliwia Łukasik  kl. VIa -  III miejsce

                              -  50 m dowolny:

Zuzanna Kierońska  kl. Va -  III miejsce

Gabriela Oważany  kl. VIb – VIII miejsce

Natalia Łachman  kl. IVa -  XI miejsce

                              -  50 m klasyk:

Alicja Kryza  kl. IVb -  VII miejsce

Aleksandra Bosek  kl. IVa -  VI miejsce

Aleksandra Kramarz  kl. Vb -  I miejsce