Home » Bez kategorii

Category Archives: Bez kategorii

Międzynarodowe Święto Wolontariuszy

 5 grudnia przypada Międzynarodowe Święto Wolontariuszy – osób, które niosą bezinteresowną pomoc oraz wspierają różnego rodzaju   inicjatywy i organizacje.
     W tym roku wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszenia na I Galę Wolontariatu Sportowego, organizowaną przez Zarząd  Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Odbyła się ona w Hali  Sportowej „Wisły”.
     W uroczystości uczestniczyło ponad 60 Szkolnych Kół  Wolontariatu z Małopolski. SP 80 znalazła się w gronie 12 szkół wyróżnionych i nagrodzonych.                                                     
     Z rąk Dyrektora ZIS – Pana Krzysztofa Kowala oraz Wiceprezydenta Krakowa – Pani Anny Korfel – Jasińskiej,  otrzymaliśmy dyplomy, gadżety, podziękowania dla wolontariuszy i wyróżnienie dla naszej szkoły za wyjątkowe  zaangażowanie podczas imprez sportowych organizowanych   w Krakowie.

W magicznym świecie pana Kleksa.

Uczniowie klas czwartych bardzo aktywnie poznawali pierwszą lekturę w tym roku szkolnym –
„Akademię pana Kleksa”,  uczestnicząc między innymi w lekcji kleksografii, czy wymyślając przepisy na fantastyczne potrawy. Zwieńczeniem ich pracy z książką jest niezwykła wystawa, którą można podziwiać na holu pierwszego piętra i choć na chwilę przenieść się do bajkowego świata z opowieści Jana Brzechwy. Uczniowie stworzyli makiety przedstawiające szkołę, w której uczył się Adaś Niezgódka, a nauczycielem był nadzwyczajny profesor Ambroży Kleks. Zanim jednak czwartoklasiści przystąpili do tego zadania, musieli dokładnie przeanalizować fragmenty książki opisujące akademię. Powstałe w ten sposób prace plastyczne zachwycają precyzją wykonania oraz dbałością o szczegóły, są niezwykle pomysłowe i wykonane na bardzo wysokim poziomie artystycznym! Za wkład i zaangażowanie wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi.

      Szczególne podziękowania należą się  rodzicom, którzy włączyli się w te działania, pomagając dzieciom w wykonaniu trudniejszych elementów. Wykonanie makiet, choć wymagało wiele wysiłku i czasu, pozwoliło jednak uczniom utrwalić treść lektury, uruchamiając jednocześnie wyobraźnię i kreatywność.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś” dla uczniów kl. I-III.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś” dla uczniów kl. I-III. 

25 listopada – to Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny.

Technika prac – dowolna (rysowanie, malowanie, grafika, itp.).

Format –  A4 lub A3

Termin – prace należy dostarczyć do świetlicy do dnia 23 listopada.

Wolontariusze w okresie Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych nasi wolontariusze z kl.8a i 8c ,kwestowali na cmentarzu Grębałów na rzecz Hospicjum im św.Łazarza Ta forma aktywności przyczynia się do zwiększania wrażliwości ,empatii wobec osób chorych i cierpiących. Doświadczenie młodości oprócz radości i snucia planów na przyszłość, może być także zadumą nad sensem ludzkiego życia. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych akcjach.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

16  października 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 80 odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. W tym dniu spotkali się emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele  Rady Rodziców.
W części oficjalnej zabrała głos pani dyrektor Tatiana Muszyńska – Kwiecień, życzyła spokojnej i owocnej pracy oraz podziękowała wszystkim zgromadzonym za dotychczasowy trud. Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VII a i VII b , którzy zaprezentowali zgromadzonym gościom dowcipne scenki z życia szkoły. Wszyscy świetnie się bawili. Zebrani nagrodzili młodych „aktorów” gromkimi brawami.

Jak nie czytam, jak czytam

Nasi uczniowie czytają!  8 czerwca na terenie naszej szkoły braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji popularyzującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Oto kilka fotek z tego wydarzenia:

Znamy już wyniki konkursu przyrodniczego „Świetlik”!

Po raz kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik” organizowanym przez Fundację Młodych Odkrywców  w Krakowie. Była to jego XI edycja. Honorowy patronat nad nim objęli: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie. Jego nowatorska formuła uświadamia dzieciom, że wszystko co dzieje się w naturze, domu, szkole, środowisku, można naukowo wyjaśnić. Każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Doświadczenia, które przeprowadzają dzieci w warunkach szkolnych i domowych, pozwalają m.in. na ciekawe i kreatywne spędzenie czasu.

Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy raz wzięli udział w Świetliku, który przebiega zawsze w dwóch etapach. Etap przygotowawczy polega na przeprowadzeniu przez uczestników zestawu doświadczeń konkursowych, a zadaniem etapu drugiego jest poprawne rozwiązanie testu finałowego.

W tym roku szkolnym wszystkie dzieci pisały test 13 marca. Aż  59 uczniów z klas I-VII, przystąpiło do rozwiązywania zadań.

A oto wyniki tegorocznych zmagań :

W klasach I-III nagrody w postaci wyróżnień zdobyli:

 Szczepan Maj z klasy 1a

Zuzanna Małek z klasy 1a

Gabriela Szczupacka z klasy 1a

Oliwia Żarczyńska z klasy 1a

Oliwia Batko z klasy 3b

Małgorzata Chojnacka z klasy 3b

Magdalena Halek z klasy 3b

Tymoteusz Pietras z klasy 3b

Arkadiusz Sarota z klasy 3b

Nadia Wielgus z klasy 3b

W starszych klasach wyróżnienie otrzymał:  Emil Sarota z klasy 6b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej !

 

Wycieczka do krakowskiej Ekospalarni

WYCIECZKA DO ZAKŁADU TERMICZNEGO PRZEKSZTAŁCANIA ODPADÓW

W KRAKOWIE

                Klasa VI a wraz z członkami koła polonistycznego uczciła Dzień Ziemi, odwiedzając  Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie Uczniowie dowiedzieli się, że krakowska Ekospalarnia jest nowoczesną instalacją, która wykorzystuje rozmaite technologie najwyższej jakości.          
Procesy utylizacji odpadów i przekształcanie ich w energię cieplną i elektryczną zmniejszają ilość frakcji zalegającej na składowiskach.
Dla mieszkańców naszego miasta oznacza to dostęp do nowej, czystej energii.

Zapisy do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 80 informuje, że od 18 kwietnia do 8 maja w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 – 15.00 przyjmowane są wnioski w sprawie zapisu dzieci na rok szkolny 2017/2018 do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego. Wnioski w formie papierowej dostępne są w sekretariacie szkoły i dyżurce. Można je również pobrać i wydrukować z PDF-u zmieszczonego poniżej.
Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci 7-letnie (ur. w 2010r.) oraz na wniosek rodziców dzieci 6-letnie, które w roku szkolnym 2016/2017 korzystały z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci 6 – letnie (ur. w 2011r.).

Szczegóły dotyczące rekrutacji do samorządowych szkół i przedszkoli w Krakowie można znaleźć na stronie: www.portaledukacyjny.krakow.pl w zakładce „REKRUTACJA”.

 

Oddział przedszkolny-karta_zapisu

Klasa I-karta_zapisu

 

Harmonogram prac komisji rekrutacyjnej do oddziału przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej nr 80w Krakowie

na rok szkolny 2017/2018

18.04 – 08.05 Przyjmowania wniosków – w godzinach pracy sekretariatu

18.04 – 15.05 Weryfikacja wniosków

11.05 (godz.9:00) do 02.06 Edycja wniosków – zamknięcie etapu

08.06 godz. 8:00 Ogłoszenie wyników rekrutacji ( lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych )

Od 09.06 do 22.06 do godz. 24;00 Potwierdzenie woli przyjęcia – podpisywanie umów

23.06 godz. 12:00 Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc.

Rekrutacja uzupełniająca:

26.06 – 30.06 Rekrutacja uzupełniająca – przyjmowanie wniosków

26.07 – 11.07 Weryfikacja wniosków

01.08 godz. 9:00 Ogłoszenie wyników rekrutacji

02.08 – 04.08 Potwierdzenie woli przyjęcia, podpisywanie umów

08.08 godz. 9:00 Ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc

 

Konkurs literacki: „Szkoła wczoraj, dziś i jutro”

W listopadzie 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 156 zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych miasta Krakowa konkurs literacki:

„Szkoła wczoraj, dziś i jutro”

którego Honorowym Patronatem był Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski.

Zadaniem uczestników  było napisanie  pracy literackiej. Uczniowie przedstawiali, jak wspominają szkołę ich dziadkowie, rodzice a także , jak oni sami ją postrzegają i wyobrażają sobie  w przyszłości. Uczestnicy wyrażali swoje opinie, czy dzisiejsza szkoła różni się od tej, która była i która będzie.

Miło nam poinformować, że w czołówce nagrodzonych osób znaleźli się uczniowie nasze szkoły:

Patrycja Bocheńska, klasa V a –  I miejsce,

                                      Piotr Kuźma, klasa VI c – II miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Regionalny program stypedialny dla uczniów klas V i VI

Szanowni Rodzice uczniów klas V i VI
Poniżej umieszczamy link do programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych (ze średnią ocen co najmniej 4.50 lub 4,75, w zależności od rodzaju stypendium). Zachęcamy do przeczytania i składania wniosków.

http://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/praca-i-edukacja/regionalny-program-stypendialny

Żywa lekcja historii

Dnia 21.09.2016r w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii ” Od Napoleona do niepodległości”.

Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach.  Prowadzący lekcję  przebierali uczniów w  stroje z epoki, zachęcali do prowadzenia  dialogów, używania  gwary  i czynnego udziału  w  scenkach przedstawiających  zachowania wojskowych i powstańców.

Zakończenie roku szkolnego 2015/16

Klasa 6a i 6b  pożegnały swoją Szkołę Podstawową.

 

 

W świecie baśni Andersena

Dnia 06 czerwca klasy czwarte zaprezentowały społeczności uczniowskiej lekcję przeprowadzoną metodą projektu. Do tego przedstawienia czwartoklasiści przygotowywali się kilka tygodni.

Uczniowie zaprosili przybyłych gości do „Muzeum pamiątek po H. Ch . Andersenie”. Można było podziwiać „eksponaty” oraz usłyszeć ich krótką historię. Było więc piórko, które zgubiło Brzydkie Kaczątko, zapałki sprzedawane przez dziewczynkę z zapałkami, skorupka orzeszka, będąca kolebką dla Calineczki, bąk i piłka, krzesiwo, a także koszulka z pokrzyw,  czy niewidzialne szaty cesarza.

Ponadto uczniowie byli świadkami wywiadu, który przeprowadziła „dziennikarka” z klasy czwartej z baśniopisarzem.  Zebrani poznali treść zachowanych w „muzeum” dokumentów: zaproszenia na ślub Calineczki, ogłoszenia o sprzedaży zapałek, czy ogłoszenia o poszukiwaniach Kaya przez Gerdę.

Na koniec uczniowie w barwny sposób przypomnieli cechy baśni, jako gatunku literackiego.

Czwartoklasiści  pracowali pod kierunkiem polonistki, p. M. Machnik.

Wyniki konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich

W dniu 6 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich. W konkursie wzięło udział 14 osób.

A oto wyniki konkursu :

 

I miejsce : Jakub Michalik , kl.2a

II miejsce :  Andrzej Węglarczyk , kl.2a

III miejsce : Maciej Wojtoń , kl.2a

Wyróżnienia :

Katarzyna Żołna – kl.2a

Paweł Magne – kl.2b

Lena Sokołowska – kl.2b

SERDECZNIE GRATULUJEMY !