Archiwum miesiąca: marzec 2021

PANEL KLIMATYCZNY MIASTA KRAKOWA

Panel obywatelski to forma demokracji deliberacyjnej, która pozwala na wypracowanie rekomendacji dla administracji publicznej w istotnych społecznie obszarach przez losowo wyłonioną, reprezentatywną grupę obywateli.

KPK_logotyp tło białe_1

Komunikat – Krakowski Panel Klimatyczny

Więcej informacji znajduje się w poniższych linkach:

KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – EDYCJA VII 2021 ROK

Otwarte soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowetydzien zawodowcow

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

uprzejmie informujemy, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się VII już edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce od 12 do 16 kwietnia 2021 r.

Jednocześnie przypominam, że ww. okolicznościom towarzyszyć będą dwie Otwarte Soboty we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Wspólny termin ustalono na: 17 kwietnia 2021 r. i 29 maja 2021 r.

Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemii nie jest wykluczone, że spotkania zostaną przeniesione do wirtualnej przestrzeni. Niezależnie od formy wydarzenia, oferta przygotowana przez krakowskie szkoły techniczne i branżowe, wzorem ostatnich lat będzie obfitowała w niezwykle ciekawe i merytorycznie wysoko oceniane propozycje. Rozwój technologii, nowe zawody-zawody przyszłości, rzeczywistość wirtualna to tylko nieliczne wyzwania przed jakimi stoją młodzi ludzie. Co powinniśmy zrobić? Jak wspólnie osiągnąć efekt? To rzetelna i obiektywna wiedza stanowić będzie o jakości kształcenia zawodowego, a dostosowanie go do potrzeb rynku pracy przyczyni się bez wątpienia do zwiększenia szans absolwentów szkół na zatrudnienie.

Podczas Otwartych Sobót, we wszystkich szkołach technicznych dyżury dla rodziców pełnić będą doradcy zawodowi. Z ich fachowych podpowiedzi –  jak rozmawiać z dziećmi i jak ocenić ich predyspozycje do wykonywania konkretnego zawodu – będzie można skorzystać w ramach bezpośredniej rozmowy, bądź poprzez zapytanie wysłane na adres mailowy szkoły.

Szczegółowy harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców zostanie przekazany w późniejszym terminie.

MY ADVENTURE WITH ENGLISH

Uczniowie klasy 2a, 2b, 3a, 3b i 3c wzięli udział w konkursie z języka angielskiego „My Adventure with English”, zorganizowanym dla klas 1–3 z Krakowa i powiatu krakowskiego.

Do konkursu nadesłano łącznie 210 prac. Z naszej Szkoły w konkursie wzięło udział 24 uczniów, z których aż 10 zostało wyróżnionych przez jury z Centrum Młodzieży w Krakowie – organizatora konkursu.

Konkurs składał się z 3 kategorii: recytatorskiej, wokalnej i plastycznej.

Wyróżnienia otrzymali:
Adrian Ćwiklik z klasy 2a
Natalia Stanek i Filip Kulak z klasy 2b
Lena Bytomska, Julia Staniszewska, Franciszek Walas, Michał Dominek, Jerzy Gądek, Maciej Kurzawa i Jakub Ozga z klasy 3a.

Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Koordynatorem konkursu na terenie Szkoły była p. Michalina Borkowska.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!