TAK SPEŁNIAJĄ SIĘ MARZENIA

Wybudowanie placu zabaw, było od lat wielkim marzeniem najmłodszych uczniów Osiemdziesiątki oraz grona pedagogicznego. Szansa na realizację marzeń pojawiła się w 2019 roku wraz z pomysłem, aby zgłosić projekt budowy placu zabaw do VI Edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Przy bardzo dużym zaangażowaniu pani dyrektor Tatiany Muszyńskiej –Kwiecień oraz uczniów, którzy brali aktywny udział w tworzeniu projektu, został on zgłoszony przez radnego Rady Dzielnicy XVIII pana Sebastiana Piekarka do udziału w konkursie. Przed całą społecznością szkolną pojawiło się zatem kolejne duże wyzwanie, jakim była promocja projektu w środowisku lokalnym. A konkurencja była bardzo duża, gdyż na liście do głosowania na projekty dzielnicowe, w dzielnicy XVIII znalazły się aż 63 projekty. Determinacja była tak duża, że udało się. Na projekt „Ogólnodostępny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 80 na os. Na Skarpie 8” oddano 933 głosy, co pozwoliło znaleźć się na czwartym miejscu w rankingu. 31 października 2019 roku projekt został zatwierdzony do realizacji. I tak oto marzenia stały się rzeczywistością. Mamy plac zabaw! Wartość inwestycji przekracza sumę 270 000 zł. Na ekologicznej nawierzchni zamontowano atrakcje, które uczniowie zamieszczali na swoich pracach plastycznych „Wymarzony plac zabaw”. Są tutaj między innymi: siłownia, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, huśtawki, pomosty, drabinki, tunel, altanka i ławeczki ze stolikami. Wykonawcą placu zabaw była firma MAGIC GARDEN, zamawiającym i współfinansującym inwestycję Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt.
To kolejny dowód na to, że razem możemy więcej.
A jeżeli dotyczy to realizacji dziecięcych marzeń, to zawsze warto.