„GŁOS – TYGODNIK NOWOHUCKI” – BAJKOTERAPIA W OSIEMDZIESIĄTCE

„Głos – Tygodnik Nowohucki” 26 lutego 2021 r. opublikował artykuł o organizowanych zajęciach z bajkoterapii w Szkole Podstawowej nr 80 dla klas 1-3. Celem bajkoterapii jest uspokojenie, zredukowanie problemów emocjonalnych oraz wspieranie uczniów w trudnych sytuacjach. Zajęcia połączone z warsztatami uczą również wartości moralnych, pomagają poradzić sobie z nieśmiałością, a także różnymi rodzajami lęku (przed ciemnością, dentystą, nowymi wyzwaniami), zwiększają poczucie własnej wartości oraz rozwijają kreatywność. Uczniowie poznają wyselekcjonowane bajki i opowiadania, które są wspólnie czytane i omawiane. Wykorzystywane są również karty rozwojowe oraz Teatr Kamishibai – inaczej papierowy teatr. Bajkoterapia pomaga im pokazać, ale przede wszystkim zrozumieć swoje emocje, a przy okazji rozbudza w uczniu zainteresowania czytelnicze.
Zachęcam do przeczytania artykułu.