GRATULACJE OD WOJCIECHA WIDŁAKA

Projekt klasy 6a „Kareta dla krasnala” został nagrodzony przez redaktor naczelną czasopisma „Świerszczyk”, panią Małgorzatę Węgrzecką.
Od Fundacji ING Dzieciom szóstoklasiści otrzymali dyplom „za piękne opowieści i ilustracje, które zapraszają dzieci do świata fantazji”.
Ogromnym wyróżnieniem był list od Wojciecha Widłaka, autora książek o panu Kuleczce. Oto jego fragment: „wspaniale jest widzieć, jak rośnie konkurencja pisarska, jak wyobraźnia działa i do działania pobudza i jak różnorodne mogą być tego działania efekty. Bardzo się cieszę, że także poznane i opisane przeze mnie Krasnale w Wielkich Kapeluszach mogły stać się inspiracją do młodzieżowej twórczości. W dodatku przy okazji dowiedziałem się z jednego z opowiadań, że moje urodziny przypadają w Światowym Dniu Życzliwości. A ja od ponad sześćdziesięciu lat się zastanawiam, skąd tylu życzliwych ludzi wokół mnie. Dziękuję więc i za tę informację.
Gratuluję pomysłów i wytrwałości, bo taka praca wymaga obu tych ważnych elementów. Życzę, żeby jednego i drugiego nie zabrakło, choć właściwie – nie mam wątpliwości, że nie zabraknie”.