ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ – 18 URODZINY SCRATCHA

18 maja 2021 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w ostatnich zajęciach z kodowania pt.„ 18-ste urodziny Scratch” realizowanych  w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. Zajęcia prowadzone były on-line przez ulubionych prowadzących. Uczniowie przygotowywali z bibuły elementy  urodzinowego stroju, co  wywołało spory entuzjazm i twórczy chaos. W efekcie  szkolne stroje zmieniły się w pomarańczowo zielone  urodzinowe kostiumy. W dalszej części uczniowie wraz z kotem – Scratchem i jego przyjaciółmi  w wirtualnej sali  spotkali się na urodzinowym przyjęciu z tortem i świeczkami. Kodowanie  elementów  urodzinowego przyjęcia  wzbudziło wiele pozytywnych emocji.  Uczniowie  z żalem  żegnali  się z  sympatycznym   wirtualnym kocim przyjacielem i prowadzącymi spotkania w tym roku szkolnym.