POZNAJEMY SIĘ OD NOWA

Na przełomie maja  i czerwca w każdy piątek uczniowie klasy 2A postanowili ponownie przedstawić siebie. Tym razem poprzez realizację tematów z wykorzystaniem  różnych   środków wyrazu: prezentacje w Power Point, lapbooki  i pokazy. Były to godziny, na których uczniowie zmieniali się w nauczycieli prowadzących lekcję. Wystąpienia okazały się źródłem inspiracji dla kolegów i koleżanek. I tak dzięki tematowi ” Moje zainteresowania, hobby i zajawki” wśród uczniów poznaliśmy: mistrza układania kostek Rubika,  mistrzów układania klocków Lego, mistrza szachowego,  mistrzynię hippiki, sportowców różnych dyscyplin, zbawców dinozaurów,  miłośnika  mitologii greckiej, master szefa – cukiernika, miłośników turystyki górskiej, podróżnika, kosmetologa,  malarkę oraz  znawcę wschodniej sztuki walki. Na kolejnych zajęciach   „Moje zwierzaki” dzieci miały okazję poznać  jakie zwierzęta hodują  rówieśnicy  i w jaki sposób się nimi opiekują. Oprócz psów i kotów   poznaliśmy szynszyla, chomika, świnkę morską, konia i wymarzonego tygrysa. Natomiast w czasie zajęć „Kim chcę zostać w przyszłości” mieliśmy okazję poznać plany drugoklasistów na przyszłość.