DORADZTWO ZAWODOWE W KLASACH 7 I 8 W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

W tym roku szkolnym zajęcia z doradztwa zawodowego odbywały się w dużej części w wersji zdalnej, za pomocą aplikacji Teams. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zamiast zapraszanych na zajęcia gości – przedstawicieli różnych branż i zawodów – uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia wywiadów z wybranymi przez siebie specjalistami. Doradca zawodowy umożliwił uczniom kontakt do przedstawicieli następujących zawodów: architekt, architekt wnętrz, programista, lekarz, psycholog, nauczyciel, aktor, sprzedawca, menadżer, właściciel firmy meblarskiej, policjant, żołnierz, student medycyny, tancerz zawodowy, weterynarz, dziennikarz, cukiernik, pracownik urzędu, obsługa hotelu, prawnik, wizażystka, barber. Uczniowie przeprowadzali także wywiady z bliskimi, którzy pracują w zawodach ich interesujących, m.in. z elektrykiem, elektronikiem, opiekunką do dzieci, sprzedawcą, fryzjerem, kucharzem, budowlańcem, pielęgniarką, kierowcą autobusu miejskiego i z wieloma innymi. Wszystkim przedstawicielom zawodów, którzy odpowiedzieli na pytania naszych uczniów składamy najserdeczniejsze podziękowania! Ósmoklasistom życzymy dokonania właściwych wyborów – Powodzenia!