WYCIECZKA DO NIEPOŁOMIC

Pierwszy dzień jesieni uczniowie klasy III B powitali w Niepołomicach. Najpierw uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w salach na zamku.Uczniowie mogli  wysłuchać ciekawych informacji oraz przyjrzeć się z bliska zwierzętom żyjących na terenie Puszczy Niepołomickiej. Później uczestniczyli w interaktywnych zajęciach prowadzonych przez pracowników Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego. Mogli poznać między innymi mechanizmu następstwa dnia i nocy oraz zmian pór roku, powstanie i budowę Układu Słonecznego oraz jego miejsce w Galaktyce, budowę i ewolucję gwiazd. Dopełnieniem tym zajęć był seans w Planetarium. Pod sztucznym niebem trzecioklasiści mogli poznać zjawiska zachodzące na nocnym niebie. To było wspaniałe!