ZAJĘCIA Z POLICJANTAMI DOTYCZĄCE CYBERPRZEMOCY

27 października 2021 r. w naszej szkole policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie
przeprowadzili zajęcia dotyczące cyberprzemocy. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas: 4a, 4c, 5a i 6a.
Uczestnicy spotkania uważnie słuchali nie tylko prelekcji, ale przed wszystkim żywo
dyskutowali na temat bezpieczeństwa w sieci. Oglądali też krótkie filmy, w których wirtualni bohaterowie- Folder i Plik- wspierają dzieci w ich codziennych sytuacjach związanych z aktywnością w Internecie. Przychodzą z pomocą, kiedy Ula staje się ofiarą cyberprzemocy, wspólnie zakładają boga dla Kasi, próbują pomóc Tomkowi, którego bez reszty pochłaniają gry komputerowe, a także uczą jak mądrze korzystać z informacji dostępnych w Internecie.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia będą wskazówką dla uczniów, jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z nowych technologii.