PRZERWA NA CZYTANIE – PODSUMOWANIE AKCJI

29 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównym celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ten dzień uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki lub wypożyczyli je w bibliotece szkolnej. Dla najmłodszych, którzy jeszcze nie opanowali w pełni umiejętności czytania, nauczyciele zorganizowali kąciki czytelnicze. Dodatkowo chętni wolontariusze czytali młodszym uczniom w świetlicy szkolnej.
W akcji wzięli udział: nauczyciele i uczniowie – łącznie prawie 300 osób. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę wspaniałą akcję, serdecznie dziękujemy.