„DZIECIAKI RATUJĄ ZWIERZAKI”

Uczniowie klasy 2 c biorą udział w projekcie „ Dzieciaki Ratują Zwierzaki”, którego celem
jest: zainteresowanie dzieci tematyką bioróżnorodności i ochrony zwierząt, kształtowanie u dzieci postawy zaangażowania społecznego, wsparcie działań pomocowych na rzecz ochrony i rehabilitacji zwierząt zamieszkujących Morze Arktyczne oraz lasy Polskie. Podczas tych zajęć dzieci poznają dzikie zwierzęta zamieszkujące tereny Arktyki oraz lasy Polski. W ramach tej akcji uczniowie klasy 7 a zorganizowali oraz przeprowadzili dla nas zajęcia pt: „Wiewiórki i wieloryby”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Siódmoklasiści przygotowali dla drugoklasistów wiele ciekawostek na temat życia zwierząt, quizy oraz gry i zabawy. Bardzo miłym zaskoczeniem były zeszyty z własnoręcznie wykonanymi rysunkami przez uczniów klasy 7 a oraz gra szpatułkowa. Bardzo dziękujemy klasie 7 a za wspaniałą niespodziankę, ciekawe zajęcia i wspólną zabawę, a także wychowawczyni Pani Urszuli Wykurz za zaangażowanie młodzieży w tematykę ochrony zwierząt.