NAKRĘCENI NA CZYTANIE CZ. III

Uczniowie z klasy III B polecają książki warte przeczytania. Filip zachęca do pochłonięcia książki Grzegorza Kasdepke „Nowe kłopoty  detektywa Pozytywki” oraz pozycji Martina Widmarka „Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów”.

Bohater pierwszej książki – detektyw Pozytywka rozwiązuje najróżniejsze zagadki, uczy czytelników logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Jeżeli chcecie poznać najszybsze rozwiązanie zagadki detektywistycznej oraz macie ochotę sami pobawić się w detektywów – to ta pozycja jest dla Was. Drugą książka – niby zwyczajny tydzień i niby zwyczajna rodzina, a jednak nie… Rodzice zachowują się jak dzieci, a dzieci jak dorośli. Jeśli chcecie poznać przygody zwariowanej rodzinki, ta sięgnijcie po tę pozycję.

Paulina rekomenduje przeczytanie książki  J. K. Rowling  „Gwiazdkowy prosiaczek”. Holly wyrzuca przez okno samochodu ukochaną przytulankę Jacka. Prosiaczka nie udaje się odnaleźć, a chłopie wpada w straszną rozpacz. Holly kupuje Jackowi taka samą przytulankę – Gwiazdkowego Prosiaczka, ale on nie akceptuje jej. W noc wigilijną zaczynają się dziać magiczne rzeczy. Gwiazdkowy Prosiaczek ożywa i zabiera chłopca do magicznej Krainy Zgub, do której trafiają zgubione przez ludzi rzeczy. Czy Jackowi uda się odszukać swoją przytulankę?  Sprawdźcie sami.