BEZPIECZNY INTERNET

W tym roku szkolnym klasa 1B realizuje ogólnopolski program Akademia Bezpiecznego
Puchatka. Dnia 9 lutego odbyła się lekcja o bezpieczeństwie w Internecie. Data ta nie była przypadkowa – to właśnie w tym tygodniu obchodzony jest ustalony przez Komisję
Europejską Dzień Bezpiecznego Internetu. Na lekcji dowiedzieliśmy się, czym jest Internet, co możemy robić w Internecie i jakie są z tego korzyści. Wyjaśniliśmy, co to znaczy być online i offline. Jednak najwięcej czasu poświęciliśmy zagrożeniom, jakie mogą nas spotkać w Internecie. W krótkim filmie Puchatek zapoznał nas z pięcioma najważniejszymi zasadami korzystania z Internetu. Na zakończenie każdy uczeń wykonał plakat prezentujący poznane zasady.
Warto już od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady bezpiecznego użytkowania Internetu!