LEKTURA W PUDEŁKU…

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 5a bardzo aktywnie pracują, nie tracąc czasu. Udowodnili to, realizując projekt „Lektura w pudełku”. Zadanie uczniów polegało na tym, aby w trakcie czytania i omawiania powieści Henryka Sienkiewicza, umieszczać w pudełku przedmioty, które kojarzą się z treścią przeczytanej książki. Dnia 4 lutego, podczas lekcji zdalnej, uczniowie klasy zaprezentowali zgromadzone rekwizyty. W pięknie ozdobionych pudełkach znalazły się między innymi: sztucer Stasia Tarkowskiego, cenne lekarstwo – chinina, rękawiczki Nel, kora z baobabu – drzewa, w którym schronili się bohaterowie lektury, piasek z pustyni, a nawet … słoń King oraz lew, którego zabił dzielny Staś. Oprócz zgromadzonych rekwizytów, każdy uczeń włożył do swojego pudełka także list skierowany do wybranego bohatera lektury.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć pudełek uczniów klasy 5a. Proszę zobaczyć, jakie skarby zostały w nich zgromadzone.