NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, którego celem jest zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Na realizację programu otrzymaliśmy 15 000 zł, z czego 50% przeznaczyliśmy na nowe książki. Pozostałe środki przeznaczone zostały na regały biblioteczne i promocję czytelnictwa w naszej szkole.
W pierwszej kolejności wśród nowych pozycji zakupionych do biblioteki znalazły się książki zaproponowane i polecane do przeczytania przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zakupiono książki o tematyce: detektywistycznej, fantasy, powieści historyczne, obyczajowe, sensacyjne, przygodowe, podróżnicze, lektury oraz książki z powiększoną czcionką, kolorowym tekstem i przewagą ilustracji, do czytania metodą sylabową, poruszające problemy pomocy innym (dysleksja).

Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki. 😊

,,Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska