NAKRĘCENI NA CZYTANIE CZĘŚĆ VI

Za oknem pogoda sprzyja pieszym i rowerowym wędrówkom, ale najwięksi pasjonaci czytania z III B:  Filip i Paulinka znaleźli czas na przeczytanie kilku nowych pozycji. Może i Wy po nie sięgniecie…

Filip chciałby Wam polecić „Dziennik łowcy przygód –  Extremalne Borneo”. Autorem i głównym bohaterem tej książki jest 10 – letni Szymon Radzimierski. Uwielbia przygody, poznawanie nowych ludzi i odkrywanie nowych miejsc. Od małego podróżuje z Rodzicami. W tej książce opisuje swoją wyprawę na Borneo. Czytając – możecie z Simonem – odwiedzić pływające miasta, kopalnie diamentów i … świecącą plażę. Jeśli chcecie  przekonać się jak przygody miał chłopiec to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Paulinka zachęca Was natomiast do przeczytania książki pt.: „Historia Buddy’ego”. Głównym bohaterem jest Noah, który choruje na anemię oraz Buddy – labrador wyszkolony na opiekuna chłopca. Buddy wyczuwa po zapachu nasilenie choroby u chłopca i jego zadanie polega na przekazaniu Noahowi, że musi szybko usiąść lub położyć się nim zemdleje. W związku ze swoją chorobą chłopiec wyprowadza się z miasta i zmienia szkołę. Noah zawiera nowe znajomości, gra w swoją ulubioną grę, aż do czasu urodzin jednej z jego przyjaciółek – Lily. W czasie imprezy urodzinowej Jack, który nie przepada za Noahem i jego psem, zabiera go do niebezpiecznych jaskiń. Nie pozwala jednak psu pójść razem z nimi. Co wydarzy się w czasie wyprawy i jak  ona się zakończy – dowiecie się czytając książkę.