ZIELONA SZKOŁA JUŻ ZA NAMI, LECZ WSPOMNIENIA POZOSTANĄ NA ZAWSZE! KLASA VI B W MUSZYNIE

W dniach 9 – 13 maja 2022r. klasa VI b przebywała na zielonej szkole w Muszynie. Przez cały tydzień towarzyszyła nam ciepła i słoneczna pogoda. Program pobytu był bardzo atrakcyjny i obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Byliśmy między innymi w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie. Jest to sprzyjające relaksowi, pełne ciszy i spokoju miejsce, gdzie mogliśmy poćwiczyć na świeżym powietrzu, zachwycić się niesamowitym zapachem różnorodnych roślin, wsłuchać w szum drzew, świergot ptaków, szmer wody ze strumienia. Nasze oczy ucieszyły kompozycje kolorowych kwiatowych dywanów, wśród których znajdowały się okazy przyciągające motyle, pszczoły i inne owady. Ze szczytu wieży widokowej rozciągała się panorama na ruiny muszyńskiego zamku, barokowy kościół w centrum miasta czy magiczne ogrody ze stawami rekreacyjnymi i pijalnię wody mineralnej Antoni. Zwiedziliśmy również perłę polskich uzdrowisk- Krynicę Zdrój- gdzie spacerowaliśmy po Deptaku, odwiedziliśmy Pijalnię Wód Mineralnych i wyszliśmy na Górę Parkową. Wszystkim bardzo podobało się znajdujące w Krynicy Muzeum Zabawek, w który mieliśmy okazję przebywać. Podczas zielonej szkoły dużo chodziliśmy po górach, biegaliśmy, tańczyliśmy, ale też uczyliśmy się strzelać z broni na strzelnicy, bawiliśmy się w podchody, mieliśmy zajęcia fotogeografii, a wieczorami spędzaliśmy czas na dyskotekach. Na pewno też na długo zapamiętamy liczne konkursy, szczególnie Turniej Klas, w którym zdobyliśmy I miejsce. Szkoda, że czas bardzo szybko minął, trzeba było opuścić to wspaniałe miejsce i powrócić do codziennych, szkolnych obowiązków.