FINAŁ PROJEKTU „UCZEŃ – OBYWATEL”

W niedzielę 5 czerwca 2022r. odbył się finał projektu „Uczeń – Obywatel” organizowany przez Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana. Uroczystość odbyła się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Patronatem wydarzenie objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8A Maciej Wojtoń, Konrad Zdebski oraz Sebastian Ziółkowski pod opieką nauczyciela przedmiotu wiedza o społeczeństwie – Pana Pawła Jakóbczaka.
Celem projektu było zapoznanie z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego. Projekt przewidywał zapoznanie uczniów ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego na szczeblu dzielnicowym i miejskim. Wśród proponowanych form realizacji znalazły się między innymi spotkania z przedstawicielami rad dzielnic, radnymi Miasta Krakowa, zaangażowanie w projekty realizowane na terenie dzielnicy, uczestnictwo w sesji Rady Miasta Krakowa.