„SOFA TU, SOFA TAM- A NA SOFACH GOŚCIE”

17 maja 2022 r. gościliśmy w 80-tce Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, pana
Rafała Komarewicza. Co było powodem tej wizyty? Dokładnie rok temu uczniowie naszej
szkoły wzięli udział w konkursie promującym Szkolny Budżet Obywatelski organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich uczniów i nauczycieli udało nam się znaleźć wśród laureatów konkursu i tym samym otrzymać nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych!

„W każdej szkole są marzenia,
Często drogie do spełnienia…”

Tak zaczynała się nasza konkursowa piosenka, którą wspólnie zaśpiewaliśmy. Co było
naszym drugim marzeniem? Po wygraniu konkursu uczniowie mogli zgłaszać swoje
propozycje, na co wydać wygraną kwotę. Było parę ciekawych pomysłów, ostatecznie jednak w ogólnoszkolnym głosowaniu wygrał pomysł zakupu wygodnych, kolorowych sof, które miały zastąpić na korytarzach stare, drewniane i niewygodne ławki.
Pomysł został zrealizowany i teraz nie tylko uczniowie mogą spędzać przerwy na
sofach, ale także zasiadają na nich nasi goście. Pan Rafał Komarewicz, odwiedzając szkołę, spotkał się z klasą 7b, tą samą, która zgłosiła zwycięski projekt. Wspólnie zasiedli na sofach i ucięli sobie pogawędkę. Uczniowie opowiedzieli, jak powstał ubiegłoroczny projekt oraz pochwalili się, że w tym roku 80-tka także bierze udział w konkursie promującym Szkolny Budżet Obywatelski. Bo my już doskonale wiemy, że udział w nim pozwala spełniać marzenia.

„Skąd wziąć kasę? Dziś już wiecie:
W Szkolnym Obywatelskim Budżecie!”

Trzymajmy zatem kciuki, aby także w tym roku jury doceniło nasz wysiłek. Ciekawe
jakie dzisiaj marzenia mają uczniowie naszej szkoły…