WYCIECZKA DO INWAŁDU KLAS 5A I 6A

28 września 2022 r. w piękny słoneczny poranek uczniowie klas 5a i 6a udali się na wycieczkę do Inwałdu. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy z przewodnikiem Park Miniatur . Było to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez m.in. Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk, podziwialiśmy miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Zobaczyliśmy Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Plac św. Piotra i Bazylikę św. Piotra, Łuk Triumfalny, wieżę Eiffla, Biały Dom, Statuę Wolności, Big Bena, Sfinksa, Akropol, Bramę Brandenburską, Mur Chiński i wiele innych. Następnie mieliśmy czas na atrakcje w Lunaparku: Egypt Spinning, jazdę samochodzikami , łódź piracką, koło młyńskie, zielony labirynt. Byliśmy również w Pałacu Strachów oraz obejrzeliśmy film w kinie 5D oraz wystawę Tutenchamona.
Ostatnim punktem wycieczki była Warownia, która przeniosła nas w czasy średniowiecza. Znalazły się tu jaskinie ruchomych smoków, zbrojownia, pracownie dawnych rzemieślników: garncarza, kowala, powroźnika, tkacza, a także sala tortur.
W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była wspaniała. Oby
takich więcej.