ZDROWO JEMY, ŻYWNOŚCI NIE MARNUJEMY

27 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach kampanii Kraków w dobrym klimacie.
Zajęcia dla klas ósmych prowadziła pani Sylwia Majcher znana edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka wielu książek kulinarnych.
Uczniowie wysłuchali wykładu na temat zdrowego, przyjaznego środowisku żywienia, a następnie przygotowali wspólnie z prowadzącą smaczne potrawy o wyszukanych smakach. Celem zajęć było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat zdrowych produktów, ich łączenia, przygotowywania prostych ale wartościowych posiłków, racjonalnego gospodarowania żywnością, kształtowanie pro-środowiskowej postawy, która ma wpływ na nasz klimat.