PIĄTOKLASIŚCI NA WARSZTATACH Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

22 listopada 2022 roku uczniowie klas piątych wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone były w ramach programu „Krakowscy Uczniowie Ratują Życie”, a zorganizował je Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów.
Piątoklasiści poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedzieli się, czym jest łańcuch przeżycia, defibrylacja, ocena oddechu, pozycja boczna bezpieczna, resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Rozmawiali o tym, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przy zadławieniu, jakie są przyczyny i objawy astmy oskrzelowej, pod jakie numery alarmowe zadzwonić. Ćwiczyli na fantomach. Zadawali pytania, uważnie obserwowali panów ratowników, wymieniali się spostrzeżeniami, dzielili posiadaną wiedzą.