CO KRYJE SIĘ W PODZIEMIACH KRAKOWSKIEGO RYNKU?

Na początku grudnia uczniowie klasy 7a w ramach wycieczki programowej zwiedzali Muzeum Rynek Podziemny. Wspólnie z przewodnikiem poznawali życie średniowiecznego Krakowa oglądając zachowane fragmenty brukowanych dróg, pozostałości wodociągu, prywatnych domów, warsztatów rzemieślniczych, kramów i przedmiotów codziennego użytku. Uwagę i zainteresowanie uczniów wzbudzały kolorowe makiety, multimedialne ekspozycje, interaktywne mapy, hologramy i filmy. Każdy z zaciekawieniem słuchał opowieści pani przewodnik o tym, w jakich warunkach żyli Krakowianie w dawnych czasach.
Duże zainteresowanie wzbudziły jednostki miar używane w średniowieczu. Wiele osób chciało sprawdzić, ile kamieni czy cetnarów ważą, dlatego eksponat staropolskiej wagi cieszył się dużym powodzeniem.
Podczas wycieczki uczniowie klasy 7a mogli również obejrzeć, co ciekawego znajduje się na stoiskach jarmarku bożonarodzeniowego. Z tej okazji rynek został udekorowany pachnącymi świerkami i kolorowymi iluminacjami. Wycieczka zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami w tej świątecznej scenerii.