NIEZWYKŁA PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ KLASY VII B

6 grudnia 2022 r. klasa 7b, podobnie jak kilka dni wcześniej 7a, wyruszyła w podróż w przeszłość, by poczuć atmosferę panującą w średniowiecznym Krakowie. Nie wszyscy uczniowie byli świadomi tego, że pod ziemią na głębokości kilku metrów, kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Grodu Kraka. Aby go odkryć, wystarczyło zejść do Rynku Podziemnego. Przebywając tam, łatwo było zapomnieć o problemach czasów współczesnych – nagle Siódmoklasiści znaleźli się na średniowiecznym targu i byli świadkami kradzieży jajek z koszyka przekupki, czuli przerażenie, widząc płonące zabudowania miasta, a wędrując szklanymi pochylniami i kładkami, zawieszonymi ponad zachowanymi średniowiecznymi traktami i cmentarzem, odczuwali dreszczyk emocji. Mechaniczny teatrzyk „Legenda o dawnym Krakowie” pomógł jeszcze lepiej poznać przeszłość Grodu Kraka.
Gdy wycieczka dobiegła końca, uczniowie opuścili Podziemia Rynku i pożegnali
średniowieczny Kraków. Znowu przenieśli się w czasy współczesne, aby podziwiać
świąteczny wystrój Rynku Głównego.
Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.