INTEGRACYJNE SPOTKANIE POLSKO – UKRAIŃSKIE

21 grudnia 2022 r. w naszej szkole w ramach współpracy Urzędu Miasta Krakowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) zrealizowany został projekt „Wszyscy razem”.
Celem projektu była integracja społeczności szkolnej ukraińskiej i polskiej. W działania włączeni zostali nie tylko uczniowie, ale także rodzice i nauczyciele.  W tym dniu gościliśmy w szkole przedstawicieli Cafe Księgarni „Nowa”, którzy zapewnili nam pyszny słodki catering i obdarowali pięknie wydanymi „Kołysankami”, napisanymi w języku polskim i ukraińskim.W ramach projektu odbyły się warsztaty mikołajkowe przeprowadzone przez panią Milę Radchenko. Dzieci wraz z rodzicami śpiewały ukraińskie kolędy, poznaliśmy ukraińskie tradycje świąteczne, słuchaliśmy polskich utworów świątecznych.Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Mogliśmy spokojnie porozmawiać przy kawie, herbacie i pysznym ciastku. Dzieci świetnie się bawiły. Spotkanie zakończyliśmy składaniem życzeń.
W szkole odbył się także mikołajkowy koncert połączony z zabawami integracyjnymi prowadzony przez zespół muzyczny Ministerstwo Zabaw Podwórkowych.
Działania podjęte w ramach projektu niewątpliwie  przyczyniły się do integracji polsko – ukraińskiej.