SMOKI W TEATRZE

Czy w XXI wieku możliwe jest spotkanie z prawdziwym smokiem?  Okazuje się, że TAK! Wystarczy wybrać się do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych i szóstej, którzy 19 stycznia 2023 r. oglądali spektakl „Smok!” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego. Przedstawienie jest współczesną wersją znanej legendy o smoku wawelskim, ale nie poprzestaje jedynie na pokazaniu triumfu szewca Skuby nad potworem. Spektakl porusza ważne problemy, takie jak; degradacja środowiska naturalnego, czy walka kobiet o równouprawnienie, wszak ostatecznie to królewna Wanda strzela z łuku do smoka i przejmuje władzę w Grodzie Kraka. Doskonała gra aktorska, zabawne sceny i bohaterowie, przejmująca muzyka, to wszystko sprawiło, iż spektakl został doskonale oceniony przez naszą młodzież. Po raz kolejny okazało się, że dobra sztuka zawsze jest na czasie.