STOP ZMIANOM KLIMATYCZNYM

Pod takim hasłem odbył się w kwietniu 2023r Małopolski Konkurs plastyczny, w którym I Miejsce zdobyła uczennica klasy 7b Magdalena Piątek
6. edycja ekologicznego konkursu plastycznego Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem zorganizowana została przez Fundację „Nowa Szkoła” i Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na globalne skutki zmian klimatycznych takich jak: topnienie lodowców, ekstremalne zjawiska pogodowe: ulewy i burze, fale upałów, grad czy tornada, wzrost stężenia gazów cieplarnianych i inne.
Praca Magdaleny Piątek zachwycała pomysłowością z jaką został ,,uchwycony’’ problem zmian klimatycznych oraz perfekcyjną techniką wykonania.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.