WSPOMNIENIA Z ZIELONEJ SZKOŁY KLASY 6APOGORZELICA 8 – 15 MAJA 2023 R.

O tym jak miło, aktywnie i kreatywnie można spędzić wspólnie czas przekonali się uczniowie klasy 6a, którzy byli na zielonej szkole w Pogorzelicy. Podczas całego pobytu sprzyjała im pogoda i towarzyszył dobry humor.
A oto jak wspominają wyjazd sami uczestnicy. „Jedną z atrakcji na zielonej szkole był spacer plażą do Latarni Morskiej w Niechorzu. Wejście na taras widokowy kosztowało nas sporo wysiłku/pokonaliśmy aż 200 schodów, ale widok z góry był niesamowity.”
„Wiele wrażeń i emocji dostarczyła nam motylarnia, w której swobodnie latało około 500 egzotycznych motyli. Kolorowe owady siadały nam na rękach, głowach ,a nawet nosach, co uwieczniliśmy na zdjęciach.” „Miło wspominamy całodzienną wycieczkę na Wybrzeże Zachodnie. Wielkie wrażenie wywarło na nas Oceanarium w Międzyzdrojach, gdzie mogliśmy zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny, mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych- błazenki, rogatnice oraz słodkowodne piękności-jesiotry, cichle oraz wiele innych. Mogliśmy też dotknąć żywe ryby.
Przeszliśmy też słynną Aleję Gwiazd, na której niektórzy próbowali dopasować swoją dłoń do odcisków dłoni gwiazd sceny i ekranu.” „Super atrakcją była wycieczka do Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Podobała nam się zorganizowana gra terenowa, w której musieliśmy się wykazać zwinnością, spostrzegawczością, a przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie.” „W czasie pobytu na zielonej szkole mieliśmy okazję podróżować zabytkową kolejką wąskotorową do Trzęsacza, w którym zwiedziliśmy muzeum multimedialne. W sobotę uczestniczyliśmy w całodniowej wycieczce do Kołobrzegu. Nie zapomnimy zajęć i konkursów żeglarskich zorganizowanych przez piratów oraz rejsu statkiem Santa Maria. Każdy dzień na zielonej szkole był pełen niespodzianek.”
Ten wyjazd bardzo nam podobał się i na długo pozostanie w naszej pamięci.