ZAJĘCIA W KLASACH PIERWSZYCH I DRUGICH DOTYCZĄCE BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY

W dniach 12 i 14 września 2023 r. w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia profilaktyczne dla klas pierwszych i drugich pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Przeprowadziła je Pani Katarzyna Sroka z Wydziału Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Krakowa. Celem zajęć było omówienie podstawowych zasad zachowania się na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które dotyczą pieszych.
W trakcie zajęć uczniowie między innymi rozpoznawali i nazywali podstawowe znaki drogowe, omawiali zasady korzystania z przejść dla pieszych, uzasadniali konieczność noszenia odblasków. Zarówno pierwszoklasiści jak i ich o rok starsi koledzy i koleżanki wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie spotkań byli aktywni, chętnie odpowiadali na zadawane pytania.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez uczniów w trakcie zajęć zwiększy ich
bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.