MIĘDZY NAMI, GATUNKAMI

Niektórzy chodzą do kina po to, aby się pośmiać, bo uwielbiają komedie. Inni, na wielkim ekranie chcą przeżyć niesamowitą przygodę. Są i tacy, dla których kino to szansa odbycia międzygalaktycznej podróży albo przeniesienia się do czasów mrocznego średniowiecza.
Właśnie, dlatego świat gatunków filmowych jest tak barwny i różnorodny!
Mogli o tym przekonać się uczniowie klas IV-VIII, którzy uczestniczyli w projekcie Lekcja w kinie. Podczas warsztatów młodzież poznała najważniejsze gatunki filmowe i ich charakterystyczne cechy; uczniowie dowiedzieli się, m.in. czym różnią się filmy science fiction od filmów fantasy, jakie elementy tworzą musical oraz, co wyróżnia filmy przygodowe. Młodzież zaznajomiła się także z pojęciem konwencji oraz hybrydy gatunkowej oraz poznała rodzaje komizmu. Na zakończenie uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni do obejrzenia wzruszającego filmu „Przygody małego Remiego”, opowiadającego o tym, że
zawsze należy walczyć i nie poddawać się, że każdy ma w sobie talent, który powinien rozwijać. Dzieło Antionego Bossiera to znakomita okazja do rozmów o sile przyjaźni i dobra, które zawsze zwycięża. Z kolei uczniowie klas VII i VIII mieli okazję zobaczyć film „Biegnij, Amelio”, mówiący o pokonywaniu własnych słabości i walce z przeciwnościami losu.

Kino, to naprawdę znakomita lekcja…życia!