KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

14 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych.
Na scenie wystąpili wspólnie: Chór Szkoły nr 80 im. Wojciecha Bogusławskiego w Krakowie pod kierunkiem pani Karoliny Stasiowskiej, prezentując niezapomniane interpretacje polskich pieśni patriotycznych oraz znakomity zespół „Promyki Krakowa” pod Kierunkiem pani Romy Krzemień z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Ich energetyczne wykonanie, dostarczyło publiczności niezapomnianych wrażeń. Zespoły zachwyciły zarówno muzyczną precyzją, jak i pasją, jaką włożyli w prezentację utworów. Dodatkowo „Promyki Krakowa” wystąpiły w pięknych strojach ludowych różnych regionów Polski, co było niewątpliwie dodatkową wartością tego wydarzenia.
Koncert cieszył się ogromnym uznaniem widzów, którzy oklaskami wyrazili swoje zadowolenie. To wydarzenie nie tylko dostarczyło chwili refleksji nad historią kraju, ale również zjednoczyło społeczność szkolną w duchu patriotyzmu.
Trzeba podkreślić, że inicjatywy takie jak koncert pieśni patriotycznych odgrywają istotną rolę w kształtowaniu świadomości historycznej i budowaniu wspólnoty. Wydarzenia tego typu stanowią nie tylko okazję do wysłuchania doskonałej muzyki, lecz także do podkreślenia wspólnych wartości i dumy z polskiej tożsamości.