MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

22 listopada 2023 r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na niebiesko, ponieważ kolor ten charakterystyczny jest dla organizacji UNICEF, która zajmuje się prawami dzieci na całym świecie.
W każdej klasie odbyły się zajęcia z wychowawcą na temat respektowania praw dziecka. Były pogadanki, filmy edukacyjne, piosenki i wiersze o prawach dziecka. W jadalni szkolnej zorganizowane zostały warsztaty. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich klas. I tak uczniowie klas IV-VII grali w grę „Memory -Prawa dziecka”, a ich młodsi koledzy z klas I-III z ogromnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia zamieszczone w „Zeszytach zadań”.

Atmosfera podczas warsztatów była wspaniała, a duży wpływ miała na to między innymi ich oprawa muzyczna, a dokładnie „Piosenka o prawach dziecka” w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych, która towarzyszyła uczniom podczas działań warsztatowych.
Upamiętniliśmy ten ważny dzień wspólną fotografią.