ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO W KLASIE 8A

Uczniowie klasy 8a w ramach cyklu zajęć z doradztwa zawodowego rozpoznawali swoje predyspozycje i określali marzenia na przyszłość. Poszerzali także swoją wiedzę dotyczącą rynku edukacyjnego i rynku pracy. Pomocą w tym procesie były spotkania z absolwentami naszej szkoły oraz przedstawicielami różnych branż, zawodów i sposobów organizacji pracy zawodowej.
Pięcioro absolwentów zgodziło podzielić się swoim doświadczeniem wyboru szkoły ponadpodstawowej, rekrutacji oraz podążania wybraną ścieżką edukacyjną. Wśród gości byli przedstawiciele wszystkich rodzajów szkół ponadpodstawowych: liceum ogólnokształcącego (w tym absolwenci tuż po rekrutacji oraz tegoroczna maturzystka), technikum oraz szkoły branżowej. Serdecznie dziękujemy Oliwii, Magdalenie, Dominice, Bartoszowi i Mateuszowi za obecność i podzielenie się swoim doświadczeniem edukacyjnym!
Wśród przedstawicieli różnych zawodów gościliśmy doradcę finansowego – pana Grzegorza Golika, który wprowadził uczniów w zagadnienia związane z oszczędzaniem, inwestowaniem oraz zarządzaniem budżetem domowym. W świat branży IT wprowadził uczniów programista Marcin Łużny, dzieląc się także wyzwaniem przekwalifikowywania się i określania swojej drogi zawodowej. Dzięki spotkaniu z panią psycholog Dominiką Dubiel uczniowie mogli zapoznać się z szeregiem zawodów dotyczących zdrowia psychicznego. Natomiast pani Agnieszka Budzisz-Cebulak wprowadziła uczniów w zagadnienia związane z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, co przybliżyło ósmoklasistom ten sposób pracy i towarzyszące im wyzwania i możliwości.
Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za poświęcony czas, podzielenie się swoim doświadczeniem, odpowiedzi na pytania uczniów i wzbogacenie procesu dydaktycznego naszych ósmoklasistów!