DZIAŁAJMY RAZEM

4 grudnia 2023 r. w sali reprezentacyjnej Urzędu Miasta Krakowa odbyło się zakończenie i podsumowanie przedsięwzięć, przeprowadzonych w placówkach  w ramach projektu „Działajmy razem”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7A: Oliwia oraz Kornelia wraz z przedstawicielką Centrum Aktywności Seniorów – panią Danutą Walecką, emerytowaną nauczycielką Osiemdziesiątki. Dziewczęta zaprezentowały założenia, cele oraz rezultaty zrealizowanego w szkole projektu „O nowej to Hucie piosenka”.
Pomysł na projekt narodził się z okazji obchodzonego 70-lecia szkoły. Jego głównym celem było stworzenie atmosfery integracji międzypokoleniowej, promowanie współpracy seniorów z młodzieżą oraz rozwijanie postaw budujących wspólnotę. Razem z Seniorami stworzyliśmy i wykonaliśmy na deskach Teatru Ludowego musical „O Nowej to Hucie piosenka”. Nagraliśmy także płytę, która jest wspaniałą pamiątką z jubileuszu. W szkole odbyły się warsztaty z emisji głosu, zakupione zostały kostiumy dla aktorów, oraz rekwizyty. Cele projektu zostały zrealizowane. Osobą koordynującą działania podejmowane w szkole w ramach realizacji projektu była pani Karolina Stasiowska – nauczyciel muzyki.