JASEŁKA

Bóg się rodzi, moc truchleje…
Tradycyjnie, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, w naszej szkole zostały wykonane jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. W tym roku uczniowie klasy 4a pod opieką siostry Rity oraz Pani Joanny Kuzar przenieśli nas nie tylko do betlejemskiej, ale także do krakowskiej szopki, do której przybyły postaci związane z historią naszego miasta, m.in.: św. Jadwiga, król Władysław Jagiełło, król Kazimierz Wielki oraz św. Kinga, a nawet… smok wawelski. Przedstawienie uświetnił widowiskowy i wzruszający świetlny taniec aniołów w wykonaniu uczennic z klasy 4a. Doskonałym uzupełnieniem gry młodych aktorów były kolędy i pastorałki w przepięknych aranżacjach szkolnego chóru prowadzonego przez niezastąpioną p. Karolinę Stasiowską. Na widowni obok uczniów, nauczycieli i rodziców, pojawił się też proboszcz klasztoru Cystersów w Mogile, o.mgr Maciej Majdak.
Po przedstawieniu odbyły się spotkania przedświąteczne w salach oraz warsztaty, na których uczniowie wykonali własnoręcznie ozdoby na choinkę. Niezwykle uroczysty nastrój tego dnia, pozwolił na przygotowanie się na nadchodzące święta.