PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

W marcu oraz na początku kwietnia 2024 r. naszą szkołę odwiedzały dzieci z zaprzyjaźnionych i współpracujących ze szkołą przedszkoli. Spotkania  miały na celu zapoznanie przedszkolaków z atmosferą szkolnego życia. Podczas wizyt grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach  edukacji polonistycznej, matematycznej, informatycznej oraz w lekcjach języka angielskiego. Poznały też teatrzyk kamishibai.
Na zajęciach edukacji polonistycznej dzieci miały okazję zapoznać się z podstawami czytania i pisania. Zadania które wykonywały,  dostosowane były do ich wieku i umiejętności, co pozwoliło im  odkrywać tajniki języka ojczystego w sposób atrakcyjny i przystępny.
Zajęcia z matematyki skupiły się na rozwijaniu umiejętności liczenia, logicznego myślenia oraz rozpoznawaniu kształtów. Dzieci miały okazję korzystać z różnorodnych pomocy dydaktycznych.
W trakcie zajęć informatycznych przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z podstawami obsługi komputera oraz korzystania z programów edukacyjnych. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z technologią, dlatego zajęcia te były fascynujące i pełne nowych doświadczeń.
Lekcje języka angielskiego stanowiły natomiast świetną okazję do rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Dzieci uczyły się podstawowych zwrotów, nowych słówek, śpiewały piosenki. Uczyły się bawiąc, z wykorzystaniem atrakcyjnego sprzętu interaktywnego.
Dwie grupy przedszkolne miały okazję obejrzeć w bibliotece szkolnej teatr kamishibai. Udział w przedstawieniu był doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni oraz umiejętności koncentracji. W bibliotece dzieci mogły przeżyć magiczne chwile, podczas których przeniosły się w świat baśni i fantazji.
Z niektórymi przedszkolakami z pewnością spotkamy się we wrześniu. Tak więc –  do zobaczenia!