WIZYTA W MUZEUM NARODOWYM

18 kwietnia 2024 r. klasa 1b miała okazję odwiedzić Muzeum Narodowe w Krakowie, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych historii pomiaru czasu. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość zgłębienia wiedzy na temat rozwoju zegarów na przestrzeni wieków. Dowiedzieliśmy się, jak ludzie mierzyli czas w różnych epokach historycznych i jak zmieniały się narzędzia pomiaru czasu od starożytności do współczesności. Pani przewodnik zaprezentowała nam zegary słoneczne, mechaniczne i zegarki kieszonkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o zmieniających się technologiach i zawiłościach mechanizmów zegarowych. To niezwykłe doświadczenie otworzyło naszym uczniom oczy na historię, technologię i znaczenie pomiaru czasu w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że więcej takich fascynujących lekcji czeka nas w przyszłości!