„ZAWODOWCY” CZĘŚĆ DRUGA

Od początku roku szkolnego rodzice uczniów z klasy II b opowiadają o swoich zawodach. Tym razem  gościliśmy panią Kasię, mamę  Julki. Pani Kasia prowadzi własną firmę, w której zajmuje się ręcznym robieniem torebek z włóczki.
Na początku zajęć Pani Kasia opowiedziała, jak zaczęła swoją przygodę z wykonywaniem torebek. Zaczęło się od hobby, które z czasem przerodziło się w pracę.

Jej firma powstała z potrzeby tworzenia unikalnych, ręcznie robionych produktów, które łączą w sobie zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Pani Kasia pokazała włóczki, których używa do produkcji torebek. Następnie zaprezentowała  swoje narzędzia pracy – szydełka oraz wyjaśniła, jak dobiera odpowiednie szydełko do konkretnej włóczki i projektu.
Podczas spotkania mama Julki zademonstrowała, jak wygląda od podstaw proces tworzenia torebki.  Z dużą precyzją i cierpliwością pokazała, jak zaczyna się robótkę, jak tworzy się różne wzory oraz jak wykańcza się gotowy produkt. Okazało się, że prowadzenie własnej firmy wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale również znajomości marketingu, sprzedaży i zarządzania. Na zakończenie spotkania, Pani Kasia pokazała  kilka gotowych torebek. Każda z nich była wyjątkowa i pokazywała ogromny talent oraz pasję, jaką pani wkłada w swoją pracę.
Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się wiele o sztuce szydełkowania oraz o tym, jak pasję można przekształcić w udany biznes.