KLASY 5B I 6A NA ZIELONEJ SZKOLE NAD MORZEM

Od 6 do 14 maja 2024 r. uczniowie  przebywali na zielonej szkole w Podczelu niedaleko Kołobrzegu.
Piękna pogoda sprzyjała długim wędrówkom wzdłuż plaży oraz zwiedzaniu atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego. Uczestnicy zielonej szkoły odwiedzili w Kołobrzegu Muzeum Oręża Polskiego, Skansen Morski i Muzeum Minerałów. Weszli także na latarnię morską oraz płynęli po Bałtyku statkiem” Santa Maria”. Dzieci wzięły udział w grze terenowej w Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin; odwiedziły Muzeum Figur Woskowych oraz przeszły słynną Aleją Gwiazd. Uczestnicy wyjazdu ćwiczyli sprawność fizyczną w parku linowym. W programie wyjazdu znalazła się także podróż kolejką wąskotorową, w czasie której uczniowie  odwiedzili nadmorskie miejscowości takie jak Pogorzelica, Niechorze, Rewal i Trzęsacz. Był też czas na  pyszne gofry, lody, pizzę oraz pieczone na ognisku kiełbaski i chleb. Aktywnie spędzony czas nad morzem dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i sprzyjał integracji grupy.