8A NA KRAKOWSKIM KAZIMIERZU

Krakowski Kazimierz to jedna z ciekawszych dzielnic Krakowa. To miejsce przenikania się dwóch kultur: żydowskiej i chrześcijańskiej. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 8a, którzy 20 maja 2024 r. uczestniczyli w jej zwiedzaniu. Pod okiem pani przewodnik wędrowali po urokliwych zakątkach Kazimierza, zapoznali się z historią powstania dzielnicy, jej losami podczas drugiej wojny światowej oraz roli,drugiej wojny światowej oraz roli, jaką pełni obecnie. Odwiedzili kilka ważnych miejsc: Plac Wolnica, Plac Nowy, ulica Szeroka i cmentarz żydowski, zwiedzili Synagogę Starą. Dowiedzieli się o życiu społeczności żydowskiej, która przez wieki zamieszkiwała Kazimierz i tworzyła tam swoją własną kulturę i tradycje.
W drugiej części wycieczki była rekreacja na terenach zielonych przy Wiśle. Każdy ochoczo oddawał się błogiemu leniuchowaniu od zajęć szkolnych. Był to zasłużony wypoczynek, po zakończonych egzaminach końcowych.
To była udana wycieczka, uczniowie niechętnie wracali do szkoły. Na szczęście już wkrótce upragnione wakacje!