PODSUMOWANIE AKCJI ROWEROWY MAJ

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
W tym roku wzięło w niej udział ponad 22 tysiące uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków z 124 szkół i przedszkoli.
Frekwencja rowerowa w Krakowie to 41% i wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem o 9%.
Nasza szkoła zajęła 9 miejsce wśród 20 szkół, z frekwencją 35,4%, a najlepszy wynik uzyskała klasa VIb – 71%.
GRATULUJEMY!!