ELIMINACJE TEATRALNE

Gdy podnosi się kurtyna, zaczyna dziać się magia! Każdy może na chwilę stać się kim zechce; rycerzem na koniu, mistrzem Twardowskim, Babą Jagą, a nawet smokiem! Bo teatr to podróż, która odbywa się za pomocą fantazji i wzruszeń. Zaś celem tej wyprawy jest zachwyt, radość i doświadczenie sztuki. 3 czerwca 2024 r. uczniowie klas IV-VII wzięli udział w XXIV Eliminacjach Teatralnych. Każda klasa
przygotowała własne przedstawienie. Uczniowie 4a zaprezentowali brawurowo „Panią Twardowską” w nieco współczesnej wersji. 4b powitała widzów w bajce i przypomniałam dobrze znane utwory Jana Brzechwy. Z kolei aktorzy z klasy 4c i 7a pokazali ambaras baśniowych bohaterów. Klasy 5a, 5b oraz 6c postawiły na klasykę i przeniosły nas do świata mitów greckich. Z kolei dzięki 6a odbyliśmy niesamowitą, kosmiczną przygodę, a 6b zaprezentowała się w sztuce „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Jury przyznało tytuł najlepszego aktora dla ucznia klasy 7a, Filipa Kuca oraz tytuł najlepszej aktorki dla Heleny Filip z klasy 6b. Wyróżnienia otrzymali: Lena Harabasz z klasy 4a oraz Tymoteusz Magiera z klasy 5a. Nagroda publiczności przypadła w udziale klasie 6b.
Z kolei w konkursie na afisz teatralny I miejsce zajęła klasa 4c, II miejsce klasa 6b, zaś III miejsce klasa 4b.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Tymczasem, gdy młodzi aktorzy występowali na scenie, wolontariusze z klasy 8a ochoczo wzięli się do pracy i posprzątali obelisk naszego patrona i ojca sceny narodowej, Wojciecha Bogusławskiego, aby i on cieszył się radosnym świętowaniem.